Fransa’da polis şiddeti “şoke etti”

PARİS – Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa’da siyah bir müzik prodüktörünün polis tarafından darp edildiğini gösteren görüntüleri “şoke edici” olarak nitelendirdi.

Fransa’da polisin kimliğini ortaya çıkaracak şekilde görüntülenmesine ilişkin yasa tasarısı tartışılırken, üç polis memurunun siyah bir müzik prodüktörünü kendi stüdyosunda dakikalarca darp ettiğini gösteren güvenlik kamarası görüntüleri kamuoyunda büyük tartışmalara neden oldu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, görüntüleri “şoke edici” olarak nitelendirdiğine ilişkin açıklama, Macron’un İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’i kabulü sonrasında Cumhurbaşkanlığı tarafından yapıldı.

Fransız futbol yıldızları Antoine Griezmann ve Kylian Mbappe, siyah müzik prodüktörünün darp edildiği görüntülerden duydukları üzüntüyü dile getiren açıklamalar yaptılar.

Mbappe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dayanılmayacak video, katlanılmayacak şiddet” ifadesini kullandı. Mbappe, “Irkçılığı durdur” ifadesini de paylaşımda büyük harflerle yazdı.

Olaya karışan polislerin açığa alındığı bildirildi.

Paylaşabilirsiniz

Yanıt Yaz

Follow by Email
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram