Federal Hükümet Sözcüsü Demmer: Okulları en kısa sürede açacağız


BERLİN – Almanya Federal Hükümet Sözcüsü Ulrike Demmer, okul ve çocuk yuvalarının kapatılması nedeniyle yoğun eleştiriye uğradıklarını belirterek, “Artan vaka sayıları nedeniyle kapatmak doğru bir tercihti ancak okul ve yuvaları en kısa zamanda tekrar açacağız” dedi.

Demmer, gazetecilere yaptığı açıklamada, okulların ve yuvaların kapalı olmasının aileler için büyük bir yük anlamına geldiğinin farkında olduklarını ancak “yüksek enfeksiyon sayıları nedeniyle hükümetin elinde başka bir çare olmadığını” söyledi.

Okul ve çocuk yuvalarının en kısa zamanda açılması için gerekenin yapılacağını belirten Demmer, bunun dışında atılacak her adımın, öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitmenlerin sağlığı açısından sorumsuzluk olacağını ifade etti.

Başbakan Angela Merkel liderliğinde bir araya gelen federal hükümetin, tedbirleri sertleştirme kararının özellikle çocukları ağır bir biçimde etkilediğini anlayabildiklerini vurgulayan Demmer, “Bu önlemler olumlu sonuç vermeye başladığında, bundan ilk yararlanacak olanlar da çocuklar olmalı” dedi.

Paylaşabilirsiniz

Yanıt Yaz

Follow by Email
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram