AB’den heyecanlandıran açıklama: 3 yeni tedavi geliyor

HABER MERKEZİ – Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun sağlıktan sorumlu üyesi Stella Kyriakides, koronavirüs (Kovid-19) tedavisine yönelik araştırmalara daha fazla kaynak ayıracaklarını belirterek, “Ekim ayına kadar Covid-19’un seyrini değiştirme potansiyeline sahip 3 yeni tedavi geliştirmeyi ve bunlara yetki vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Kyriakides, Brüksel’de, AB’nin Kovid-19 tedavi stratejisine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

AB ülkelerinde son dönemde aşılamanın hız kazandığını belirten Kyriakides, “Avrupa’ya bu hafta bitimine kadar toplam 200 milyon doz aşı tedarik edilmiş olacak” dedi.

Kyriakides, temmuz ayında AB yetişkin nüfusunun yüzde 70’ini aşılama hedefini yakalayacaklarına işaret ederek, “Aşılama, hayat kurtaran ve çığır açan bir gelişme olmakla birlikte Covid-19’a karşı tek yanıtımız olamaz. Aşı, salgını bir günde bitiremez” ifadelerini kullandı.

Avrupa’nın birçok bölgesinde Kovid-19 enfeksiyonlarının yüksek olduğunu, insanların hastalanmaya devam ettiğini aktaran Kyriakides, hastalığın etkilerinin en aza indirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kyriakides, virüsü etkisiz hale getirmekte sadece aşılamanın yeterli olmadığını vurgulayarak, vatandaşlara tedavi edici çözümler ve seçenekler sunmak gerektiğini söyledi.

Paylaşabilirsiniz

Yanıt Yaz

Follow by Email
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram